خرید بلیط تبریز استانبول

استانبول یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و تجاری برای ایرانیان است. به دلیل نزدیکی فرهنگی، آب و هوایی بسیار مطلوب و گزینه های مختلف دیگر استانبول واقعا یکی از اصلی ترین مقاصد برای ایرانی ها است. اغلب مسافران نیز ترجیح می دهند از طریق هواپیما به استانبول ترکیه سفر کنند. در ایران از فرودگاه های مختلفی امکان پرواز به استانبول وجود دارد که تهران و تبریز دو مبدا رایج هستند. در بخش ابتدایی این صفحه امکان بررسی پروازهای مختلف از تبریز به استانبول وجود دارد. همچنین برای کمک به خرید بلیط تبریز استانبول خواندن نکات این صفحه می تواند برای مسافران گرامی (مخصوصا افرادی که برای اولین بار این سفر را انجام می دهند) مفید باشد.

مهم ترین اطلاعات درباره پرواز تبریز به استانبول

 • فاصله هوایی: فاصله هوایی بین این دو شهر چیزی حدود 1520 کیلومتر است.
 • مدت زمان پرواز: به طور میانگین مدت زمان سفر 2 ساعت و 40 دقیقه است.
 • اختلاف زمانی: استانبول نیم ساعت از نظر زمانی عقب تر از تبریز است. به عنوان مثال اگر در تبریز ساعت 7 صبح باشد، در استانبول ساعت 6.5 است.
 • پرواز مستقیم از تبریز به استانبول: آتا، ترکیش ایرلاین و ایران ایر تور در حال حاظر به طور مستقیم از تبریز به استانبول پرواز دارند. البته قبل از این ماهان ایر هم پرواز مستقیم داشت که اکنون در این مسیر پروازی ندارد.
 • روزهای پرواز: کلیه پروازها از مبدا تبریز به مقصد استانبول در روزهای زوج دایر هستند. همچنین روزهای جمعه نیز پرواز صورت می گیرد. بنابراین در هنگام خرید بلیط تبریز استانبول به این نکته توجه فرمایید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.
 • بهترین ایرلاین ها:  به دلیل اینکه قیمت بلیط تبریز استانبول با پروازهای آتا کمتر است و کیفیت قابل قبولی نیز دارد. محبوب ترین شرکت هواپیمایی در این مسیر آتا است.
 • به صرفه ترین پرواز:  در حال حاظر ارزان ترین ایرلاین آتا می باشد.
 • فرودگاه مبدا: فرودگاه شهید مدنی تبریز

قیمت بلیط هواپیمای تبریز استانبول چقدر است؟

به دلیل اینکه قیمت ها ثابت نبوده و تابع فاکتورهای مختلف از جمله نوسانات ارزی است، در این بخش نمی توان هزینه را به طور دقیق درج کرد. اما شما با مقایسه پروازهای مختلف از طریق سیستم جستجوی بلیط واقع در ابتدای همین صفحه می توانید قیمت تمام پروازها را مشاهده کنید.

چطور هزینه خرید بلیط را کاهش دهیم؟

برای اینکه بتوانید بلیط ارزان قیمت بخرید می توانید در وهله اول از فیلتر مرتب سازی پروازها بر اساس هزینه از کم به زیاد استفاده کنید. با این فیلتر پروازها از قیمت ارزان تا گران برایتان نشان داده می شود و شما می توانید اقدام به خرید بلیط ارزان تر کنید. دو روش زیر نیز برای کاهش هزینه ها می تواند گاها استفاده شود:

خرید بلیط پروازهای لحظه آخری

بلیط های لحظه آخری تبریز استانبول به بلیط هایی گفته می شود که معمولا بنا به دلایلی مانند عدم فروش، کنسلی و … در دسترس هستند و شرکت های هواپیمایی برای اینکه بتوانند با مسافر بیشتر پرواز کنند، اقدام به فروش بلیط با قیمت پایین ترین می کنند. البته همیشه اینطور نیست که این بلیط ها با هزینه کم عرضه شوند و بعضا ممکن است در موقعیت هایی حتی با هزینه بیشتر به فروش برسند.

خرید بلیط پروازهای چارتری

در صورت وجود پروازهای چارتری در هنگام خرید بلیط تبریز استانبول می توانید بلیط های چارتری را خریداری کنید. این بلیط ها در برخی مواقع هزینه کمتری نسبت به بلیط های معمولی دارند ولی شرایط استرداد بلیط در این گونه بلیط ها متفاوت از بلیط های سیستمی است.

نحوه خرید بلیط تبریز استانبول از مای سفر

چنانچه مایل هستید بلیط هواپیمای تبریز استانبول را از سایت مای سفر خریداری کنید، می توانید اینکار را در چند مرحله ساده زیر انجام دهید:

 • در همین صفحه پرواز مد نظر خود را انتخاب کنید
 • سپس اطلاعات مسافران اصلی و همراه را به طور دقیق وارد کنید
 • در مرحل بعد اطلاعات وارد شده را تأیید کنید
 • درگاه پرداخت مد نظر خود را انتخاب کنید

به محض پرداخت مبلغ، بلیط شما صادر شده و می‌توانید آن را چاپ کنید یا منتظر ارسال اطلاعات بلیط به ایمیل و شماره همراه خود باشید.

پاسخ به مهم ترین سوالات در خصوص خرید بلیط تبریز استانبول

از کجا بلیط ارزان تبریز استانبول را خریداری کنم؟

وب سایت مای سفر به شما امکان مقایسه هزینه پروازهای مختلف را ارائه می دهد شما می توانید پروازها را بر اساس فیلتر هزینه، از قیمت ارزان به گران مرتب کنید. همچنین در صورت وجود بلیط لحظه آخری یا چارتری ارزان نیز امکان مشاهده و رزرو وجود خواهد داشت.

بهترین زمان خرید بلیط تبریز استانبول چه زمانی است؟

فصل بهار به دلیل هوای مطبوع استانبول و همچنین وجود تعطیعلات مختلف برای ایرانیان بهترین فصل مسافرت به استانبول است. بنابراین اگر به دنبال یک سفره خاطره انگیز هستید می توانید در این فصل اقدام به خرید بلیط تبریز استانبول کنی.

آیا امکان استرداد بلیط این مسیر وجود دارد؟

بله مانند بیشتر بلیط های هواپیما، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسل کردن بلیط خود هستید، می توانید مطابق شرایط درخواست استرداد دهید. اگر بلیط خود را از مای سفر خریداری کرده باشید می توانید بعد از کسر مبلغ جریمه کنسلی، هزینه بلیط خود را دریافت کنید.

میزان بار مجاز در پروازهای مختلف این مسیر چقدر است؟

این مساله به طور کامل به نوع شرکت ایرلاین و کلاس پرواز دارد. اما به طور حدودی و بدون در نظر گرفتن ایرلاین خاصی، احتمالا بتوانید در طول پرواز خود به میزان 25 تا 30 کیلوگرم بار مجاز حمل کنید. توصیه می شود که پیش از خرید بلیط هواپیمای تبریز استانبول اگر میزان مجاز بار چمدان برایتان مهم است حتما استعلام بگیرید تا با هزینه های اضافه روبرو نشوید.

بجز تبریز از چه مبدا دیگری می توانم به استانبول پرواز کنم؟

از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران امکان پرواز مستقیم به استانبول ترکیه وجود دارد. شما می توانید برای خرید بلیط به صفحه “خرید بلیط تهران استانبول” مراجعه کنید و از معتبرترین ایرلاین های موجود بلیط تهیه کنید.