خرید بلیط تهران استانبول

تقریباً یکی از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری و مسافرتی خارج از کشور برای ایرانیان کشور ترکیه و شهر محبوبش استانبول است. در واقع حجم بالایی از بلیط هایی که از سایت‌هایی مانند مای سفر تهیه می‌شود مربوط به استانبول است.

دلیلی که باعث شده این کشور و شهر مشهورش استانبول مقصد ایرانیان زیادی باشد نزدیکی فرهنگی، عدم نیاز به ویزا، ارزان‌تر بودن (نسبت به مقاصد مشابه) و جاذبه‌های فراوان گردشگری است. در این صفحه شما می‌توانید لیست کاملی از پروازهای مختلف از مبدأ تهران به استانبول را مشاهده بفرمایید و با مقایسه پروازهای مختلف اقدام به خرید بلیط تهران استانبول کنید.

راهنمای خرید بلیط تهران استانبول از سایت مای سفر

خرید بلیط تهران استانبول از مای سفر در 5 مرحله ساده انجام می‌شود:

 1. ابتدا شما در این صفحه پرواز مد نظر خود را انتخاب می‌کنید
 2. سپس اطلاعات مسافران اصلی و همراه را به طور دقیق وارد می‌کنید.
 3. در این مرحله اطلاعات وارد شده را تأیید می‌کنید
 4. درگاه پرداخت مد نظر خود را انتخاب می‌کنید
 5. به محض پرداخت مبلغ، بلیط شما صادر شده و می‌توانید آن را چاپ کنید یا منتظر ارسال اطلاعات بلیط به ایمیل و شماره همراه خود باشید.

قوانین خرید بلیط تهران استانبول از سایت مای سفر

 • خرید بلیط از طریق وب‌سایت مای سفر بر اساس قوانین تجارت الکترونیک انجام می‌شود و هرگونه نقض این قوانین تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار نیز متعهد می‌شود که این قوانین را رعایت نماید.
 • عملیات کنسلی، تأخیر و تعجیل پروازها مستقیم بر عهده شرکت هواپیمایی است و مای سفر هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
 • در صورتی که پس از خرید نهایی، اطلاعات مسافر اشتباه باشد، باید بلیط را کنسل کرده و مجدداً خرید نمایید. در این شرایط، هیچگونه مسئولیتی بر عهده مای سفر نخواهد بود.
 • لطفاً اطمینان حاصل کنید که شماره تلفن همراه و ایمیل خود را به درستی وارد کرده‌اید تا اطلاعات و تغییرات بلیط به آن‌ها ارسال شود.
 • پس از تکمیل فرآیند خرید بلیط هواپیما تهران استانبول، اطمینان حاصل کنید که ایمیل و پیامک حاوی بلیط را دریافت نموده‌اید. در صورت شک، لطفاً خرید را مجدد را انجام ندهید.
 • دقت کنید که مشخصات بلیط و مسافر باید یکسان باشند؛ در غیر این صورت، مسافر مجاز به سوار شدن به هواپیما نخواهد بود.
 • بر اساس قوانین هواپیمایی ایران، افرادی که از 10 روز تا 2 سال نوزاد، 2 تا 12 سال کودک و 12 سال به بالا بزرگسال هستند تلقی می‌شوند. لطفاً در انتخاب رده سنی صحیح دقت کنید تا از ورود مسافر به هواپیما جلوگیری شود. بلیط نوزاد باید به صورت جداگانه از بلیط بزرگسال خریداری شود.
 • نرخ بلیط نوزاد فقط در بلیط‌های سیستمی کمتر است و این قاعده برای بلیط‌های چارتری نمی‌باشد.
 • در صورت تغییر نوع هواپیما، این تغییر تحت مسئولیت شرکت هواپیمایی است.
 • در صورت داشتن بلیط‌های چارتری، لطفاً یک نسخه چاپی از آن‌ها تهیه کنید. اگر بلیط سیستمی دارید، شماره بلیط را همراه با مدارکی مانند پاسپورت، کارت ملی وشناسنامه ارائه دهید.
 • اگر شرایط خاصی دارید مانند بارداری، بیماری‌های قلبی و عروقی، مشکل صرع، مشکل تنفسی و غیره، باید از پزشک معتمد شرکت هواپیمایی مجوز بگیرید. داشتن این شرایط ممکن است امکان کنسلی بلیط را بر اساس شرایط ممکن سازد.
 • در صورت استفاده از ویلچر، ماسک اکسیژن یا موارد مشابه، قبل از خرید بلیط تهران استانبول، لطفاً با پشتیبانی مای سفر تماس بگیرید تا مراحل هماهنگی لازم را با شرکت هواپیمایی انجام دهیم.
 • قبل از پرواز، لطفاً حداقل 3 ساعت قبل در فرودگاه حضور داشته باشید تا مدارک شما بررسی و ارائه شود.

قیمت خرید بلیط تهران استانبول

به طور قطع نمی‌توانیم در این بخش قیمت بلیط تهران استانبول را درج کنیم زیرا کاملاً متغییر و تابع شرایط ارزی و موارد دیگر است. اما شما می‌توانید حتی بدون ثبت نام در سایت مای سفر، به راحتی قیمت پروازهای مختلف از مبدأ تهران به مقصد استانبول را به صورت آنی چک کنید. از آنجا که قیمت‌ها دائماً در حال تغییر است، می‌توانید صفحه را رفرش کنید یا منتظر نوسازی صفحه بمانید تا از آخرین پروازها و قیمت‌های آن‌ها مطلع شوید.

بلیط ارزان تهران استانبول

اولین بسیاری از مسافرانی که خود را برای سفر به استانبول آماده می‌کنند قیمت بلیط تهران استانبول است. ما در مای سفر تلاش می‌کنیم تا بهترین قیمت پرواز را به کاربرانمان ارائه دهیم. امکان مقایسه هزینه‌ها در سایت فراهم شده و می‌توانید به راحتی در همین صفحه نوع پرواز، شرکت هواپیمایی و هزینه‌ها را مشاهده بفرمایید.

اگر دنبال خرید بلیط ارزان تهران استانبول هستید می‌توانید پروازها را بر اساس هزینه مرتب کنید و ارزان‌ترین پرواز را انتخاب کنید. همچنین امکان خرید بلیط های لحظه آخری و بلیط های چارتر نیز وجود دارد که در مجموع به کاهش هزینه‌های شما منجر خواهد شد.

+ بلیط لحظه آخری تهران به استانبول

بلیط لحظه آخری تهران به استانبول به بلیط هایی اطلاق می‌شود که مدت کوتاهی قبل از تاریخ یک پرواز خاص خریداری می‌شوند. این‌ها ممکن است معمولاً ظرف چند روز یا حتی چند ساعت قبل از پرواز خریداری شوند. این بلیط ها اغلب توسط مسافرانی که نیاز به سفر فوری دارند یا کسانی که ترجیح می‌دهند منتظر کاهش قیمت یا تخفیف خوردن احتمالی بر روی بلیط تهران استانبول باشند، جستجو می‌شود.

شایان ذکر است که بلیط هواپیما لحظه آخری تهران استانبول می‌تواند ارزان‌تر باشد (اگر بلیط های از قبل رزرو شده کنسل شود یا به فروش نرود) و یا می‌تواند گران‌تر شود (به خصوص در زمان‌های اوج سفر یا زمانی که تقاضا برای پرواز تهران استانبول زیاد است).علاوه بر این، ممکن است در دسترس بودن محدود باشد و ممکن است گزینه‌های کمتری برای انتخاب صندلی داشته باشید.

شما می‌توانید در همین صفحه به دنبال پروازهای لحظه آخری بگردید و به صورت آنلاین اقدام به خرید بلیط ارزان تهران استانبول کنید.

+ بلیط چارتر تهران استانبول

یکی از روش‌های کاهش قیمت بلیط تهران استانبول در واقع تهیه بلیط های چارتر است. بلیط چارتر به نوعی از بلیط اطلاق می‌شود که با پروازهای چارتر مرتبط است. پروازهای چارتر پروازهای غیر برنامه ریزی شده‌ای هستند که معمولاً توسط اپراتورهای تور، آژانس‌های مسافرتی یا سایر سازمان‌ها برای گروه‌های خاصی از مسافران مانند گردشگران، تیم‌های ورزشی یا گروه‌های شرکتی ترتیب داده می‌شوند.

وقتی مثلاً بلیط چارتر تهران استانبول می‌خرید، به این معنی است که به جای یک پرواز تجاری منظم، در حال رزرو صندلی در یک پرواز چارتر هستید. این پروازها اغلب به صورت فصلی یا موقت انجام می‌شود تا نیازهای خاص سفر یا مقاصدی را که ممکن است توسط خطوط هوایی معمولی ارائه نشود، برآورده کنند.

توجه به این نکته ضروری است که پروازهای چارتر متفاوت از پروازهای منظم معمولی هستند و شرایط و ضوابط بلیط چارتر تهران استانبول یا هر مقصد دیگری ممکن است متفاوت باشد. قبل از رزرو بلیط چارتر، توصیه می‌شود برای جزئیات خاصی مانند تعداد و وزن هر چمدان، روش‌های ورود و هر گونه اطلاعات مرتبط دیگر با اپراتور چارتر یا آژانس مسافرتی خود تماس بگیرید.

اطلاعات مهم و مفید بعد از خرید بلیط تهران استانبول که باید بدانید

معرفی محله‌های شناخته شده استانبول

استانبول شهری وسیع با محله‌های متعدد است که هر کدام ویژگی و جذابیت منحصر به فرد خود را دارند. در این بخش ما فقط تعدادی از شناخته شده ترین محله‌ها را به مسافرانی که از سایت مای سفر اقدام به خرید بلیط تهران استانبول کرده‌اند یا قصد خرید بلیط دارند معرفی می‌کنیم:

+ سلطان احمد

محله سلطان احمد از مشهورترین مکان‌های دیدنی استانبول از جمله ایاصوفیه، مسجد آبی و کاخ توپکاپی را در خود جای داده است. این منطقه توریستی محبوب با خیابان‌های باریک، ساختمان‌های تاریخی و فضایی پر جنب و جوش است.

+ تکسیم

در منطقه بی اوغلو، تکسیم به عنوان قلب استانبول مدرن شناخته می‌شود. این یک منطقه شلوغ با خیابان استقلال است. این خیابان دارای یک بخش عابر پیاده بسیار شلوغ و پرجنب‌وجوش است که ردیفی از مغازه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و مکان‌های تفریحی در آن قرار دارد. میدان تکسیم یک نقطه تجمع مرکزی و یک مرکز حمل و نقل عمومی نیز هست.

+ بی اوغلو

بی اوغلو در مجاورت تکسیم، محله‌ای مجلل و بین المللی است. این بخش از شهر به‌خاطر زندگی شبانه پر جنب و جوش، کافه‌های مد روز، گالری‌های هنری، و بوتیک‌فروشی‌ها شهرت دارد. برج تاریخی گالاتا نیز در بی اوغلو واقع شده است.

+ کادیکوی

 این محله در سمت آسیایی استانبول قرار داشته و نسبتاً شلوغ است. کادیکوی از نظر فرهنگی یک محله بسیار متنوع است. تمام منطقه به‌خاطر بازار غذای شلوغ، کافه‌ها، بارها، و رستوران‌های متعدد، و گردشگاه بسیار جذاب کنار آب شهرت دارد. کادیکوی در مقایسه با طرف اروپایی استانبول، فضای آرام تری دارد.

+ کاراکوی

در سمت اروپایی استانبول محله کاراکوی(Karakoy) وجود دارد که محله‌ای شیک و امروزی است و در سال‌های اخیر دستخوش دگرگونی‌های قابل توجهی شده است. این محله به‌خاطر کافه‌های امروزی، گالری‌های هنری معاصر، و بوتیک‌های شیک معروف است.

+ بشیکتاش

بشیکتاش در امتداد تنگه بسفر واقع شده است و محله‌ای سرزنده با ترکیبی از مناطق مسکونی و تجاری است. در این محله کاخ نمادین دولما باغچه و میدان بشیکتاش وجود دارد که محل تجمع مردم محلی و بازدیدکنندگان است.

+ اسکودار

اسکودار در سمت آسیایی استانبول، محله‌ای تاریخی است که به خاطر آب نماهای زیبا و بناهای دیدنی دوران عثمانی شناخته شده است. این محله مناظر خیره کننده‌ای از خط افق شهر ارائه می‌دهد و یک مقصد محبوب برای مردم محلی است که به دنبال فرار از شلوغی مرکز شهر هستند.

+ اورتاکوی

در امتداد تنگه بسفر، اورتاکوی محله‌ای جذاب است که به خاطر اسکله زیبا، مساجد تاریخی و فضای پر جنب و جوشش معروف است. مسجد اورتاکوی و یکشنبه بازار شلوغش مملو از جاذبه‌های دیدنی در این منطقه هستند.

+ لونت

محله لونت (Levent) واقع در منطقه تجاری و مدرن استانبول، به خاطر آسمان خراش‌ها، مراکز خرید لوکس، و مجتمع‌های مسکونی سطح بالا شناخته شده است.

آشنایی با جاهای دیدنی شهر استانبول

استانبول شهری غنی از تاریخ و فرهنگ است که مجموعه وسیعی از مناظر و جاذبه‌ها را ارائه می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم بعد از خرید بلیط تهران استانبول درباره مراکز زیر نیز تحقیق کنید تا در طول اقامت خود در این شهر خاطرات به یاد ماندنی بسازید:

+ ایاصوفیه

ایاصوفیه که در ابتدا به عنوان یک کلیسای جامع بیزانسی ساخته شده بود، اکنون به موزه و میراث جهانی یونسکو تبدیل شده. این بنا به دلیل معماری خیره کننده، گنبد چشمگیر و موزاییک‌های بیزانسی خود مشهور عام و خاص است.

+ مسجد آبی (مسجد سلطان احمد)

مسجد آبی که به خاطر کاشی‌های آبی چشمگیر و شش مناره‌اش شناخته شده است، یک نقطه دیدنی نمادین در استانبول است. این مسجد همچنان یک مسجد فعال است و در خارج از اوقات نماز پذیرای بازدیدکنندگان از سراسر جهان است.

+ کاخ توپکاپی

این کاخ بزرگ قرن‌ها محل سکونت سلاطین عثمانی بوده است. این بنای خیره کننده در واقع نگاهی اجمالی به سبک زندگی مجلل امپراتوری عثمانی دارد و مجموعه‌های مختلفی از جمله گنجینه‌های عثمانی و مصنوعات اسلامی را در خود جای داده است.

+ بازار بزرگ

یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده جهان، بازار بزرگ استانبول است. لیت بازار با هزاران مغازه کوچک و بزرگ، جواهرات، منسوجات، ادویه جات ترشی جات، و …. اراپه می‌کند و یکی از پر جنب و جوش ترین مناطق استانبول است.

+ بازار ادویه (بازار مصر)

بازار ادویه در منطقه Eminönü واقع شده است، بازار ادویه‌ها یک بازار رنگارنگ و معطر است که در آن می‌توانید انواع ادویه، شیرینی‌های مختلف ترکی، چای و بیشتر خوراکی‌های خوشمزه مربوط به ترکیه را پیدا کنید.

+ تنگه بسفر

تنگه بسفر شهر را به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می‌کند. با گشت و گذار در امتداد تنگه بسفر، مناظر خیره کننده‌ای از خط افق استانبول، کاخ‌ها و عمارت های ساحلی به نمایش گذاشته می‌شود. حضور در این تنگه می‌تواند یکی از به یاد ماندنی‌ترین تجربیات و خاطرات هر بازدید کننده باشد.

+ برج گالاتا

این برج سنگی قرون وسطایی چشم اندازهای زیبایی از استانبول ارائه می‌دهد. در اینجا شما می‌توانید همه چیز را مشاهده کنید و یکی از ناب‌ترین لحظات زندگی خود را تجربه کنید.

+ آب انبار باسیلیکا

در نزدیکی ایاصوفیه، آب انبار باسیلیکا قرار دارد که یک مخزن آب زیرزمینی رومی است. این آب انبار دارای ستون‌هایی با نورپردازی زیبا است و تجربه‌ای منحصر به فردی را به ارمغان می‌آورد.

+ کاخ دولما باغچه

کاخ دولما باغچه در ساحل اروپایی بسفر واقع شده است، کاخ مجلل قرن نوزدهمی است که در ترکیبی از سبک‌های معماری مختلف ساخته شده است. این شهر به عنوان مرکز اداری امپراتوری عثمانی و بعداً به عنوان محل سکونت آتاتورک، بنیانگذار ترکیه مدرن در نظر گرفته شد.

+ کلیسای چورا

کلیسای چورا که به خاطر موزاییک‌ها و نقاشی‌های دیواری بیزانسی خیره کننده‌اش شناخته شده است، جواهری پنهان در استانبول است. این اثر هنری پیچیده صحنه‌های کتاب مقدس را به تصویر می‌کشد و گواهی بر هنر بیزانسی است.

درنهایت در نظر داشته باشید که اینها تنها تعدادی از مناظر قابل توجه استانبول هستند. این شهر مملو از نقاط دیدنی تاریخی، محله‌های پر جنب و جوش و تجربیات فرهنگی است که منتظر کشف شدن توسط شما هستند حتماً پس از خرید بلیط تهران استانبول درباره این جاذبه‌ها جستجو کنید.

کمی درباره سیستم حمل و نقل در استانبول

اول از همه، قبل از اینکه سفر خود را از طریق سیستم حمل و نقل استانبول آغاز کنید، حتماً استانبول کارت تهیه کنید. این کارت هوشمند قابل شارژ، بلیط شما برای سفرهای یکپارچه با روش‌های مختلف حمل و نقل در این شهر است. می‌توانید استانبول کارت را از باجه‌های بلیط، ماشین‌های فروش خودکار یا فروشندگان مجاز خریداری کنید. این یک سرمایه گذاری عالی برای شماست و در زمان سفر در شهر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه‌های شما می‌شود.

+ مترو

سیستم مترو در استانبول راهی سریع و کارآمد برای پیمودن مسافت‌های طولانی در داخل شهر است. با خطوط متعددی که مناطق مختلف را به هم متصل می‌کند، مترو یک انتخاب محبوب (هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران) است. قطارها تمیز، مدرن و مجهز به تهویه مطبوع هستند که سفر شما را حتی در ماه‌های گرم تابستان راحت می‌کند.

+ تراموا

اگر در حال کاوش در شبه جزیره تاریخی استانبول هستید، تراموا بهترین دوست شماست. خط T1 که با نام تراموا «Bağcılar-Kabataş» نیز شناخته می‌شود، از قلب شهر می‌گذرد و از کنار مکان‌های دیدنی مانند میدان سلطان احمد، بازار بزرگ و بازار ادویه عبور می‌کند. تراموا یک وسیله حمل و نقل راحت است، به خصوص اگر می‌خواهید از ازدحام ترافیک در خیابان‌های باریک شهر قدیمی جلوگیری کنید.

+ فونیکولار

استانبول شهر تپه‌ها است و برای فتح این شیب‌ها، فونیکولار یا قطار کابلی به کمک می‌آید. فونیکولار تونل کاراکوی را در نزدیکی برج گالاتا به بی اوغلو متصل می‌کند،. این سواری کوتاه اما شیرین شما را از بالا رفتن از خیابان‌های شیب دار نجات می‌دهد و به شما امکان می‌دهد سریع و بدون زحمت به مقصد برسید.

+ کشتی

یکی از زیباترین راه‌های سفر در استانبول، کشتی است. این شهر توسط تنگه باشکوه بسفر تقسیم شده است و کشتی‌ها حالت حمل و نقل خوش منظره و لذت بخشی را ایجاد می‌کند. نه تنها می‌توانید از تنگه بسفر عبور کنید، بلکه مناظری خیره‌کننده از خط افق شهر، کاخ‌ها و مکان‌های دیدنی تاریخی نیز خواهید دید. کشتی‌ها در مسیرهای مختلف فعالیت می‌کنند و بخش‌های اروپایی و آسیایی استانبول را به هم متصل می‌کنند.

+ اتوبوس

هنگامی که صحبت از پوشش مسافت‌های طولانی یا رسیدن به مناطقی است که مترو یا تراموا به آنها دسترسی ندارند، سیستم اتوبوس در استانبول یک گزینه قابل اعتماد است. این شهر دارای شبکه گسترده‌ای از اتوبوس‌هاست که محله‌های مختلف را به هم متصل می‌کند و رسیدن به مقصد مورد نظر را آسان می‌کند. اتوبوس‌ها مجهز به تهویه مطبوع هستند و حتی برخی از آنها وای فای رایگان در داخل هواپیما دارند.

+ دلموش

برای سفرهای کوتاه در داخل محله‌ها یا به مقاصدی که با اتوبوس پوشش داده نمی‌شوند، دلموش یک انتخاب محبوب در میان مردم محلی است. Dolmus که در زبان ترکی به معنای “پر شده” است، تاکسی‌های مشترکی هستند که مسیرهای خاصی را دنبال می‌کنند و در طول مسیر مسافران را  سوار می‌کنند. آن‌ها بر اساس کرایه ثابت کار می‌کنند، و شما می‌توانید در هر ایستگاه تعیین شده سوار و پیاده شوید. فقط وقتی می‌خواهید پیاده شوید به راننده علامت بدهید تا توقف کند.

+ تاکسی

تاکسی‌ها در استانبول وسیله‌ای مناسب برای حمل و نقل هستند به خصوص اگر چمدان‌های سنگین حمل می‌کنید یا در اواخر شب سفر می‌کنید. تاکسی‌ها به راحتی در سرتاسر شهر در دسترس هستند و می‌توان آن‌ها را در خیابان یا در ایستگاه‌های تاکسی مشخص شده پیدا کرد. با این حال، به خاطر داشته باشید که استانبول به دلیل ازدحام ترافیک، به ویژه در ساعات خاصی شهرت بدی دارد. برای جلوگیری از گیر افتادن در ترافیک، توصیه می‌شود برای مسافت‌های کوتاه‌تر یا خارج از ساعت شلوغی از تاکسی استفاده کنید.

+ اوبر و سایر اپ های تاکسی اینترنتی

اگر تاکسی‌های اینترنتی (مانند اسنپ در ایران) را ترجیح می‌دهید، خوشحال خواهید شد که بدانید اوبر و سایر پلتفرم‌های مشابه در استانبول فعالیت می‌کنند. این روش می‌تواند گزینه مناسبی برای سفرهای داخل شهری شما باشد، به خصوص زمانی که عجله دارید یا می‌خواهید یک سواری خصوصی و راحت‌تر در اختیار داشته باشید.

بهترین و شناخته شده ترین مراکز خرید استانبول

بسیاری از مسافران ایرانی از خرید بلیط تهران استانبول به دنبال مراکز خرید معتبر و شناخته شده استانبولی می‌گردند. به عنوان یک راهنمایی می‌توانید درباره مراکز خرید مشهور زیر که برایتان لیست کرده‌ایم در اینترنت تحقیق کنید و یا بعد از ورود به شهر استانبول به محل این مراکز خرید مراجعه کنید:

+ مرکز خرید ایستینیه پارک استانبول

مرکز خرید ایستینیه (Istinye Park) که در منطقه سارییر واقع شده است، یکی از بزرگترین و مجلل‌ترین مراکز خرید استانبول است. طیف گسترده‌ای از برندهای بین المللی و محلی به همراه رستوران‌ها، کافه‌ها و سینما در این مرکز باشکوه وجود دارد.

+ مرکز زورلو

در منطقه بشیکتاش، مرکز زورلو (Zorlu Center) مجتمعی با کاربری مختلط است که شامل یک مرکز خرید، واحدهای مسکونی، ادارات و یک مرکز هنرهای نمایشی است. این مرکز خرید دارای برندهای لوکس، بازار غذاهای لذیذ، و گزینه‌های مختلف غذاخوری است.

+ کانیون

کانیون (Kanyon) واقع در محله لونا ( Levent)، یک مرکز خرید مدرن با طراحی و معماری منحصر به فرد است. این مکان دارای انواع مغازه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و سینمای چندگانه است.

+ مرکز خرید آکمرکز

آکمرکز (Akmerkez) واقع در محله اتیلر ( Etiler)، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکز خرید استانبول است. طیف متنوعی از فروشگاه‌ها از جمله مد، لوازم الکترونیکی و کالاهای خانگی و همچنین رستوران‌ها و گزینه‌های سرگرمی در این مرکز وجود دارد.

+ مرکز خرید جواهیر استانبول

 در منطقه شیشلی، جواهر استانبول Cevahir Istanbul یکی از بزرگترین مراکز خرید اروپا قرار دارد. این مرکز دارای مجموعه وسیعی از فروشگاه‌ها، فودکورت، سینمای چندگانه، و مرکز سرگرمی با ترن هوایی و جاذبه‌های دیگر است.

+ فروم استانبول

فروم (Forum Istanbul) استانبول که در منطقه بایرامپاشا واقع شده است، یک مجتمع تجاری و تفریحی عظیم است. فروشگاه‌های متعدد، فودکورت بزرگ، سالن بولینگ، پیست اسکیت روی یخ و سینما در آن قرار دارد.

+ مرکز خرید استانبول مال

بیشتر مسافرانی که بلیط تهران استانبول را تهیه می‌کنند به مرکز خرید استانبول مال که در نزدیکی فرودگاه آتاتورک استانبول در منطقه باشاکشهیر واقع شده است مراجعه می‌کنند. این در واقع یک مقصد خرید بسیار متداول در میان ایرانیان است. طیف گسترده‌ای از فروشگاه‌ها، فودکورت، سالن سینما، و پارک تفریحی کوچکی نیز در این مرکز وجود دارد.

+ مرکز خرید اولیویوم استانبول

اولیویوم (Olivium Outlet Center ) واقع در منطقه زیتین بورنو (Zeytinburnu) به دلیل قیمت‌های تخفیف دارش شناخته شده است. دارای طیف گسترده‌ای از فروشگاه‌های اوت لت است که مد، لباس ورزشی، لوازم جانبی و موارد دیگر را ارائه می‌دهند.

+ مرکز خرید خیابان استقلال

اگرچه در واقع یک مرکز خرید سنتی نیست، اما خیابان استقلال یکی از معروف‌ترین خیابان‌های خرید در شهر استانبول است. این خیابان در منطقه بی اوغلو واقع شده و فضایی پر جنب و جوش با مغازه‌ها، بوتیک‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های متعدد در آن وجود دارد.

+ مرکز خرید نیشانتاشی

این در واقع یک مرکز خرید مد روز در محله Nişantaşı است که به خاطر فروشگاه‌های مد لاکچری، بوتیک‌های طراحان، و غذاخوری‌های مجلل و باشکوه شهرت دارد.